Jak rodinu spolehlivě uchránit před rýmou a kašlem?

Už je to tu znovu – snad na každém kroku narážíte na osobu s červeným nosem, pokašlávající a nezdravě vypadající. Snažíte se takovým individuím vyhýbat a současně se děsíte, kdy vás rýma a kašel skolí. Stát se to nemusí! Jak si užívat zimu bez obtěžujících příznaků nachlazení?

Otužování a přiměřené oblékání

Pokud jste s tím ještě nezačali, je nejvyšší čas. Když se budete (zpočátku několik vteřin, později několik minut) denně sprchovat studenou vodou a naučíte se chodit do sauny, zlepší se vám krevní oběh a postupně se bude zvyšovat odolnost vůči mrazu.

Rady, jak se správně otužovat, najdete v tomto článku. K otužování přispívá i správná volba oblečení. Nepřehánějte to! Když na sebe navléknete více teplých vrstev, bude výsledek katastrofální. Budete se hodně potit a vaše tělo bude reagovat přehříváním. Když ho potom třeba jen malinko ofoukne vítr, rýma a kašel na sebe nenechají dlouho čekat. Oblékejte se střídmě, spíše lehce. Naučte se nosit termo prádlo.

Jídelníček je polovina úspěchu

Abyste měli silný imunitní systém, musíte do těla dostat velkou dávku vitamínů a minerálních látek každý den. Do jídelníčku proto zařaďte hodně ovoce a zeleniny, jezte je v průběhu celého dne. Snažte se o pestrost, aby se vám nějaký druh „nezajedl“, vyzkoušejte třeba i exotické ovoce.

Na pomoc povolejte bylinky. Perfektním zdrojem vitamínu C je šípek, který si můžete nasbírat, keře často rostou u polních cest. Říká se mu král vitamínu C, protože v 100g šípku je až 450 mg vitamínů C, u 100g citrusových plodů je to „pouhých“ 53mg. Ze šípku si pravidelně připravujte čaj. Jak udělat ten nejlepší bylinkový čaj a další cenné tipy spojené se zdravím, najdete v rubrice zdraví, poradního magazínu Radyprovšechny.cz.

Sportujte!

Aby tělo vydrželo každodenní nápor zimy, musí být silné. Najděte si sport, který bude bavit všechny členy rodiny. Ideální je například jóga, která je vhodná i pro malé děti.

Tento článek vznikl díky spolupráci v online magazínem www.radyprovsechny.cz.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Jak rodinu spolehlivě uchránit před rýmou a kašlem?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*