Dražby nemovitostí Praha – jedinečné nabídky

Co do rozsahu nabídky dražených nemovitostí Praha představuje vůbec nejzajímavější lokalitu v České republice. Zájemcům o účast v dražbě je k dispozici poměrně obsáhlý seznam pražských nemovitostí nabízených právě touto formou k prodeji a téměř žádná realitní kancelář si dnes na svém webu nedovolí dražby nemovitostí pominout. Přestože se nejedná o nejčastější způsob, jakým lze kýžený byt, dům či prostory k podnikání získat, jeho obliba je neustále na vzestupu.

Důvěřuj, ale prověřuj!

Zda pro pořízení nemovitosti zvolíte dražbu nebo běžný nákup, je samozřejmě čistě na vás. Měli byste však vědět, že ačkoliv prodej realit formou dražby stále nepatří k těm nejobvyklejším způsobům, je dnes již celkem častý a není třeba se ho nikterak obávat.

Je ovšem důležité, aby vše proběhlo v režii skutečných profesionálů. Není tedy od věci, pokusit se před vstupem do dražby opatřit si patřičné reference a vyhnout se tak možným nepříjemnostem. Koupě nemovitosti, a o Praze to platí vzhledem k cenám dvojnásob, je totiž pro většinu z nás velice závažným rozhodnutím a prostředníka či dražitele je proto nutné pečlivě vybírat.

Proč volit právě dražbu?

Ceny nemovitostí v posledních letech zaznamenaly strmý růst a našeho hlavního města se to týká především. Stačí si jen přečíst pár následujících řádků a každého zájemce o koupi jistě napadne, jak by se při pořizování nemovitosti dalo co nejvíce ušetřit.

Je to právě dražba, díky níž lze často vyhlédnutou nemovitost pořídit výrazně levněji. Úspora může v ideálním případě dosáhnout i několika set tisíc korun a to není určitě nic zanedbatelného. Základním předpokladem k výhodné koupi je však pochopitelně poněkud slabší zájem o vámi zvolenou nemovitost. Bude-li poptávka příliš velká, výhoda se rázem přesune na stranu prodávajícího a konečná cena se může naopak vyšplhat zbytečně vysoko. V takovém případě nezbývá než to vzdát, přestat přihazovat a raději se poohlédnout někde jinde.

Dražby nemovitostí Praha – zajímavé příležitosti

Praha nabízí dražených nemovitostí v porovnání z ostatními oblastmi naší republiky zdaleka nejvíce. Je proto značná šance, že si zde zájemce o koupi vybere to, co mu nejlépe vyhovuje a následně zkusí svoje štěstí při licitaci o zvolený objekt. Nejedná se zdaleka pouze o byty a rodinné domy. Vzhledem ke specifičnosti Prahy jakožto hlavního města a centra obchodních aktivit mnoha firem je zde celkem pestrá i nabídka komerčních objektů.

Vybere si každý

Každý zájemce o pořízení některé z pražských nemovitostí udělá nejlépe, projde-li si důkladně nabídky na webových stránkách mnoha realitních kanceláří. Existují dnes i celé online portály shromažďující tyto nabídky na jednom místě, což má především tu výhodu, že si potenciální zákazník může jednotlivé nemovitosti snáze a rychleji porovnat a lépe se pak rozhodnout.

Vybírat lze jak podle ceny, což je pro drtivou většinu z nás to rozhodující kritérium, tak samozřejmě i podle lokality, ve které by se žádaná nemovitost měla nacházet. Praha nabízí téměř vše, co si lze představit. Počínaje pulsujícím centrem plným barů, luxusních obchodů, restaurací i mimořádných památek, přes jedinečnou a stále více vzkvétající oblast Žižkova protkanou sítí nejrůznějších hospůdek všech cenových kategorií až po okrajové čtvrti, které v sobě spojují výhody velkoměsta se snadno dosažitelnou přírodou.

Byt nebo dům?

Každý si nemovitost vybírá nejen dle ceny a lokace, ale rovněž i podle velikosti či stavu, v jakém se kupovaný objekt nachází. Někdo vystačí se 40 metry čtverečními, jiný se neobejde bez prostorného domu se zahradou. Někdo chce koupit nemovitost zcela novou a další dá přednost staré zástavbě.

I s ohledem na tato kritéria je to právě Praha, která nabízí zdaleka nejpestřejší mozaiku volných nemovitostí a je téměř vyloučeno, aby si případný zájemce nevybral.

Pražské reality jako skvělá investice

Ať už pořídíte nemovitost v Praze formou dražby nebo ji zakoupíte klasickým způsobem, může pro některé z vás představovat pouze zajímavou investici. Zkrátka v ní nepotřebujete bydlet ani podnikat, ale hodláte ji pronajmout.

Pokud tedy patříte k takovýmto investorům, pak vězte, že v posledních letech nebylo na našem trhu mnoho lepších příležitostí k uložení a zhodnocení peněz, než právě koupě nemovitosti v Praze. A přestože jsou ceny obzvláště při porovnání s ostatními částmi naší země již nyní značně vysoké, ještě nejspíše nedosáhly svého stropu a prostor pro zúročení takové investice je tedy zřejmě pořád značný. Zajímavý článek na toto téma je k nahlédnutí zde.

Výjimečnost Prahy

Na pražský trh s nemovitostmi se můžete dívat z mnoha různých úhlů. Jedno je však nesporné. Na naše poměry je zcela unikátní a nabízí takové možnosti, které v jiných částech republiky naleznete jen stěží.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Dražby nemovitostí Praha – jedinečné nabídky"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*