Vždycky se to dá zvládnout

Když jde firma soukromého podnikatele nezvladatelně ke dnu, má tento co dělat, aby zvrátil tento nepříjemný trend. A nejednou dotyčnému podnikateli nezbývá nic jiného, než se obrátit na někoho se žádostí o půjčku. To aby získal finanční prostředky, jež by mohl do svého podniku investovat, aby ho zase postavil na nohy.

Ovšem na koho se obrátit se žádostí o půjčku? Selžou-li příbuzní a známí, jsou tu vlastně jenom dvě možná řešení. Banky či nebankovní společnosti.

Banky

To jsou klasičtí poskytovatelé půjček, na něž se lidé obracejí v případě potřeby tak jaksi ze setrvačnosti. Je to prostě zakořeněno někde hluboko v nás. Ovšem v případě podnikatele v nesnázích nemusí jít o správnou volbu. A sice proto, že banky mají striktně daná pravidla, jimiž se v případě půjček řídí, a tato musí být stoprocentně dodržena. A jak jistě tušíte, podnikatel v nesnázích jen těžko doloží dostatečně vysoké příjmy a dobře vypadající daňové přiznání, nevylže se ze záznamů v registrech dlužníků, nezapře exekuce a další dluhy. A pak logicky jenom ztrácel čas, když se o bankovní půjčku pokoušel.

Nebankovní společnosti

Tyto sice nemají z minulosti zrovna nejlepší pověst, jenže to už je minulost. Dnes jsou to nejednou právě tyto, jež jako jediné pomohou i podnikatelům, kteří jsou na tom skutečně zle. Protože třeba taková hypotéka bez registru je půjčkou, jež je jako dělaná pro podnikatele s ekonomickými těžkostmi. Tady totiž stačí, že může dotyčný žadatel dát do zástavy nějakou nemovitost, stačí i vcelku nízké doložitelné příjmy, pokud tyto stačí na splácení, a nic dalšího už se tu zase až tak moc neřeší, nad lecčím lze přimhouřit oko nebo i obě oči.

A taková nebankovní hypotéka se pak poskytuje za příznivých podmínek klidně i na velice dlouhou dobu. Lze ji splácet klidně i až třicet let, i když to logicky vůbec nemusí být tak dlouho, lze ji uzpůsobit potřebám žadatele. A netřeba se tu bát ani skrytých poplatků a jiných negativ, ani jakýchkoliv plateb předem.

Je tedy zřejmé, na koho vsadit, nemyslíte?

Přidej komentář jako první k "Vždycky se to dá zvládnout"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*