Kdo zachraňuje soukromníky?

Soukromí podnikatelé mají to štěstí a zároveň i prokletí, že jsou za všech okolností sami svými pány. Kdy se jim zrovna daří v byznysu dobře, mají záviděníhodný život a každý by chtěl být na jejich místě, jenže jakmile se něco zkomplikuje, jsou sami se svými problémy a je jenom na nich, aby to nějak vyřešili a zvládli.

Což je nejednou nad síly jediného člověka. A dotyčnému podnikateli tak nezbývá nic jiného, než se obrátit se žádostí o půjčku na některého z profesionálních poskytovatelů.

Jenže na kterého? Kdo pomůže podnikateli, kterému se zrovna nedaří, kdo mu poskytne potřebné finance, jimiž by se dal znovu rozjet chřadnoucí byznys?

Banky od někoho takového zpravidla dávají ruce pryč. Zejména pokud má žadatel smůlu v tom, že nemá daňové přiznání, jímž by se mohl chlubit na potkání, že mu kazí jeho reputaci záznamy v registrech dlužníků, další nesplacené závazky, exekuce a podobně. Protože banky chtějí žadatele solidní, bez poskvrnky, takové, u nichž je zřejmé, že pro ně nebude problém vrátit vše půjčené i s úroky a poplatky.

A co ti, kdo nejsou dokonalí, kdo vzbuzují zdánlivé nebo možná i reálné obavy, že na to nebudou mít?

Pro takové je tu nejednou pouze hypotéka bez registru. Což je typ nebankovní půjčky, u kterého nevadí prakticky nic z před chvílí zmíněných nedostatků. Zde stačí mít nemovitost, kterou by bylo možné nabídnout poskytovateli coby záruku toho, že vše bude řádně splaceno, tady postačuje i vcelku nevysoký příjem, stačí-li tento ke splácení.

A žadatel tu tak snadno potřebné peníze získá. Se splatností roční stejně jako klidně i třicetiletou, s výhodnými úroky, bez poplatků předem i bez nějakých komplikací ukrytých v důmyslně formulované smlouvě.

Člověk tu získá až sedmdesát procent odhadní ceny své nemovitosti, jež může investovat do své firmy a zachránit ji tím. A o to přece u podnikatelských půjček jde.

Přidej komentář jako první k "Kdo zachraňuje soukromníky?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*