Voss – hlavní město adrenalinu

Do tohoto Norského městečka se každoročně sjíždí tisíce milovníků adrenalinu. Probíhá tady totiž sportovní festival Ekstremsportveko. Během několik dnů tu je možné provozovat sjezd na kole nebo divoké řece, paragliding, skydiving či lyžování. A samozřejmě mnohem více. Jedná se o skutečně akční dny a proto je správně pojištění rozhodně na místě.

Město mezi horami

Městečko se nachází na západě Norska ve třetím nejobalenějším regionu Hordaland, jehož centrem je přístavní město Bergen. V Hordalandu je možné najít spoustu přírodních zajímavostí a krás. Například slavnou náhorní plošinu Hardangervidda, třetí nejhlubší fjord na světě Hardangerfjord, ledovec Folgefonna nebo úchvatné vodopády Vøringsfossen a Stykkjedalsfossen.

Samotné městečko Voss je domovem pro 15 tisíc obyvatel a nachází se od Bergenu téměř 100 kilometrů. Jeho okolí nabízí vynikající lyžařské podmínky i kaskádující vodopády. A to všudypřítomným vysokým kopcům. Během sezony se zde lyžuje na vrcholu Hanguren (810 m. n. m.), kam vás vyveze lanovka.

Festival

Festival probíhá na přelomu června a července. Centrum mánie je na břehu jezera Vangsvatnet, kde se postaví velké cirkusové stany. Festival má za sebou již patnáct let a za tu dobu již patří k největším na světě. Jinak velmi klidné městečko tak z nenadání ožije obrovským ruchem. A to od sobotu do soboty.

Roční období a místo je naprosto ideální, neboť je na vrcholcích hor stále sníh a vody mají dostatek vody. Stejně tak tu prudké, ale nádherné hladké silnice pro sporty sjezdové sporty jako longboarding. Nedaleko města se nachází také letiště pro vyznavače seskokových disciplín.

Každou chvíli zde také probíhají závody v lezení, BMX, skateboardingu, paraglidingu. Jedním z nejtradičnějších tu je závod Horgi Ned, což je netradiční triatlon startující z hory Lønahorgi. A jedná se o sjezd na lyžích, sjezd na kole a brodění v peřejích řeky Strondaelvy. Prostě adrenalin se vším všudy.

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Voss – hlavní město adrenalinu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*