Úřad práce

Registrace na úřadu práce není jedinou možností při ztrátě zaměstnání

Na úřad práce vedou kroky většiny čerstvě nezaměstnaných nebo absolventů škol, kteří nenašli ihned uplatnění. Není to populární instituce, život někdy ale s naším osudem zamává a nic jiného nám ani nezbyde. Být nezaměstnaný bere většina lidí jako jakousi potupu a životní prohru. Můžete to ale vzít i z jiné stránky: jako startovní pozici k něčemu lepšímu.

Úřad práce

Úřad práce

Nebojte se úřadu práce

Úřadu práce se nemusíme bát. Je zde přece proto, aby pomohl najít další uplatnění a snížil počet nezaměstnaných. Spoléhat se ale pouze na úřad práce v dnešní době rozhodně nestačí. Je dobré vzít příležitost „za pačesy“ a využít všechny dostupné možnosti při hledání nového zaměstnání. Ke spolupráci s úřadem práce tedy přidejte vlastní iniciativu a pokuste se hledat sami.

Internet při hledání práce na prvním místě

Kde inzerované volné pracovní pozice najdeme? Jako první vás možná napadne úřad práce a jeho vývěska, ať už ve fyzické podobě, nebo ta na jeho www stránkách. U internetu zůstaneme, jelikož je to silné médium a v dnešní době při hledání práce nenahraditelné. Nejrůznější inzertní servery disponují kategorií Práce, kde můžeme hledat zaměstnance i práci.

Zkuste personální agenturu

Zapomenout bychom neměli na personální agentury a specializované pracovní portály. Jednou z moderních agentur, které si za svou nedlouhou dobu působení již vydobyly pevnou pozici mezi konkurencí, je i personální agentura Žirafa.cz. Je zde pro každého, kdo má snahu najít si práci nebo brigádu.

Využijte všechny způsoby hledání zaměstnání

Žirafa.cz má velmi přehledné internetové stránky, kde se můžeme zaregistrovat, zaslat svůj životopis a počkat, zda pro nás agentura něco nenajde. Pokud tuto aktivitu spojíme s docházkou na úřad práce a vlastní iniciativou v podobě procházení inzercí, určitě dříve nebo později na něco zajímavého v našem či příbuzném oboru narazíme. Nebojte se ani zeptat svých známých a rodiny, zda o místě ideálním pro vás nevědí. Divili byste se, kolik lidí takto zaměstnání našlo.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz