Objevte kouzlo dřevěných soch

Dřevo často umělci přirovnávají k něžnému pohlaví. Žena touží po něze, citu, lásce, porozumění a vášni stejně jako dřeviny, jen tak vzniknou nádherné umělecká díla. O tom ví své Radim Sibera, který se věnuje řezbářství po vzoru svého praděda, děda a otce, vyřezává originální dřevěné sochy motorovou pilou. Umělečtí řezbáři vnímají dřevo nejen jako neživou věc, cítí jeho teplo, kde letokruhy vyprávějí o své dlouhé historii.  Není vždy jednoduché dřevo přemoci, někdy je tvrdý soupeř a to doslova. Ovšem bez úcty a porozumění to prostě nejde. Dřeviny mají skvělé vlastnosti, čím se odlišují od jiných materiálů. A pak už jen stačí zapojit fantazii nebo se nechat inspirovat představou zákazníků a na světě je další nádherná socha nebo užitný předmět.  

Press News Media

Dřevěné sochy vyřezávané motorovou pilou

A kde berou umělci inspiraci? Všude kolem sebe. Sochař Sibera nejraději vyřezává zvířata, ale zvládne cokoliv – atypický nábytek, kolébku nebo si lidé nechávají vyrobit psí boudu i ptačí budky.  Unikátní dřevěné sochy umělce jste si mohli prohlédnout i v televizním pořadu na Primě Vychytávky Ládi Hrušky. Vyřezávané sochy motorovou pilou mnohem lépe zapadnou do rázu volné přírody. Na drobnější úpravu někdo používá brusku nebo dláto, jsou k dispozici i jiné tesařské nástroje. Vytvoření jedné sochy je závislé na velikosti a složitosti, kde významnou úlohu hraje i druh dřeva.

Proč si neobjednat originální dřevěnou sochu do své zahrady?

Ano. Proč neosvěžit zahradu romantickou sochou? A pokud netoužíte po umění, můžete si nechat mistrem Siberou vyřezat speciální zahradní lavičku vyrobenou z jednoho kusu dřeva. Na sochařském umění tohoto umělce je znát, že lásku k dřevu zdědil od svých předků, své řemeslo si zamiloval a věnujeme se mu celé dny. Netrapte se s dárkem pro oslavence a nechte si pro něho vytvořit umělecké dílo nebo užitný předmět. Stačí zadat objednávku na webu drevene-sochy.cz.

Další informace o dřevěných sochách naleznete zde!!!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz