Představujeme keramické dřezy

Keramické dřezy mají mnoho unikátních vlastností, díky nimž si získaly značnou oblibu mezi spotřebiteli. Co to keramika vlastně je?

Z hlediska fyziky se jedná o polykrystalickou hmotu. Její výhody objevili lidé již před několika tisícovkami let, jde tak o jeden z nejstarších materiálů a stále i jeden z nejpoužívanějších. Kterými přednostmi se vyznačuje?

Jaké jsou zásadní výhody keramických dřezů

Předem je nutné podotknout, že také zde jako v mnoha dalších případech velmi záleží na úrovni zpracování. Máme-li před sebou kvalitní produkt, dává nám to možnost skutečně poznat všechny výhody tohoto materiálu. Mezi ty zásadní patří zejména značná odolnost vůči extrémním teplotám. Bez obav tak můžete v kuchyni manipulovat i s horkým nádobím, pokud při vaření omylem rozlijete například vroucí olej, nijak to dřezu neublíží.

Jestliže jej naproti tomu od čehokoli zašpiníte, následně jej lze bez obtíží vyčistit. Keramice neuškodí ani velmi silné čisticí prostředky. Její údržba je velmi snadná též díky tomu, že nemá sklon pohlcovat nežádoucí pachy.

keramické dřezy

Keramické dřezy, stylový doplněk každé kuchyně

Stále výraznější oblibě keramických dřezů nahrává i jejich vzhled. Materiál se dá velmi snadno tvarovat, podle svého vkusu si tak vybere prakticky každý. K dispozici je standardně lesklá nebo matná povrchová úprava. Díky tomu se tak hodí jak do moderních designových kuchyní, tak i tam, kde majitelé holdují spíše útulně působícímu rustikálnímu pojetí.

Trváte-li navíc na minimalistickém stylu a toužíte po dřezu v klasické bílé barvě, stává se keramika výbornou volbou, která dalece předčí ostatní materiály, protože je stálobarevná. Vlivem UV záření nemá sklony žloutnout. Svou barvu si navíc zachová i tehdy, budete-li do dřezu často vylévat tekutiny obsahující barviva, jako například čaj, u kterých hrozí, že by na jiných materiálech mohly zanechat těžko odstranitelné stopy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz