Důležitý pomocník

Pro nadšené zahrádkáře vítaný pomocník, pro děti úžasný stroj. Zahradní traktor uchvacuje snad všechny generace, šetří spoustu času a je navíc hodně elegantní. Tak kdo by o něm dnes nesnil? Existuje ale spoustu různých typů, každý je vhodný pro někoho jiného. Nechte si proto dobře poradit, protože výběr zahradního traktoru je klíčový pro jeho skutečně smysluplné využití (a navíc je upřímně řečeno v takové cenové relaci, že byste si asi neradi kupovali ještě další, který bude opravdu stoprocentně splňovat Vaše představy).

Dokáže úplně vše

A proč jsou ještě moderní zahradní traktory tak obrovsky populární? No, prostě proto, že mají nevídaný výkon. Dokážou posekat trávník pětkrát rychleji než klasická zahradní sekačka. A nemusíte nakonec jen sekat trávu, dá se na ně implantovat i další příslušenství, které umožní využívat služeb Vašeho traktůrku klidně i po celý rok. Čistič trávníku, travní válec, rozmetadlo, vyhrabovač staré trávy, postřikovač, provzdušňovač a mnoho dalšího.

zahradni-traktor

Vaše zahrada bude skvost

Navíc se ke slovu dostává i technika, kterou byste ještě před pár desetiletími zajisté nečekali. Palubní počítač s LCD displejem nebo automatické převodovky a i jiná bohatá výbava jsou dnes už samozřejmostí u mnoha modelů zahradních traktorů, což hodně usnadňuje uživatelský komfort.

To však není při výběru až tak důležité, tedy alespoň ne z ryze praktického hlediska. Správný zahradní traktor totiž musí mít mnohem spíše opravdu pořádný motor. Zahradní traktory s dvouválcovými motory se hodí do takřka každého terénu a pro každodenní práci, kdežto jednoválcové mají hlučnější a méně vyrovnaný chod. Jedinou skutečnou nevýhodou dvouválce je vyšší spotřeba benzínu, ale nebudete s ním přeci jezdit po dvorku celý den, že?

A pozor, pro každou zahradu se samozřejmě hodí úplně jiný stroj. Pokud hodláte obhospodařovat plochu do jednoho tisíce metrů čtverečních, kupte si jednonožový zahradní traktor. Pro větší plochy je pak vhodnější traktor se záběrem do 75 centimetrů, tady trochu mohutnější. A pokud máte zahradu o rozměrech blížících se třem tisícům metrů čtverečních, bude to už chtít pořídit dvounožový zahradní traktor, který disponuje například i hydrostatickým pojezdem. A skutečně rozsáhlé zahrady, větší než tři tisíce metrů čtverečních, už potřebuje dvounožové sečení o záběru nejméně sto centimetrů (aby byla práce opravdu efektivní a neprojeli jste zbytečně palivo za pár tisíc korun).

Traktor si před koupí nechte předvést, abyste viděli vše podstatné. Nechte si poradit, jak s ním správně a efektivně pracovat. A důkladně prostudujte i návod k obsluze, abyste se vyhnuli případné havárii v budoucnu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz