Majetkové pojištění má význam. A není to pouze pojištění domu nebo bytu

Většina z nás se s majetkovým pojištěním setkala v souvislosti s pojištěním domu nebo bytu. Není to však jediný druh majetkového pojištění, který si můžeme sjednat. Stále více lidí si pojišťuje domácnosti, kde můžou mít řadu hodnotných věcí a cenností. Ani tím ale výčet majetkových pojištění rozhodně nekončí.

Co všechno si můžeme pojistit?

V případě majetkového pojištění není vůbec žádný problém sjednat jej dnes prostřednictvím internetu. Můžete si tak rychle pojistit prakticky cokoliv, co uznáte za vhodné. Pochopitelně v rámci nabízených druhů pojištění. S ohledem na majetek se nejčastěji skloňují přírodní živly a samozřejmě také krádeže. V takovém případě vám pojištění majetku dokáže aspoň vrátit finanční prostředky. Zůstat totiž bez prostředků i bez svého majetku není rozhodně záviděníhodná situace. Nejčastěji majetková pojištění pokrývají:

  • Domy a byty
  • Domácnosti
  • Obytné a kancelářské budovy
  • Nahodilé poškození a odcizení
  • Prodlouženou záruku

Samozřejmě nejkritičtějším bodem je hned ten první, to jsme si řekli již v úvodu. Jak ale vidíte, je zde celá řada dalších možností, které se k pojištění nabízejí. Také již zmiňovaná pojištěná domácnost je stále běžnější. Potom zde mohou být také druhy pojištění, které naše prostředky ochrání při nechtěném poškození nebo při odcizení.

Velkou výhodou je možnost uzavření smlouvy na dálku

Už jsme se také okrajově dotkli toho, že sjednat si pojistku prakticky na cokoliv můžete také online. Jedná se o velmi pohodlnou formu, kdy už zkrátka nemusíte navštívit pojišťovnu. Tato varianta může být také velmi vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pochopitelně ale uleví prakticky každému, protože jen málokdo považuje vyřizování pojistky za zábavnou záležitost. Internet však vše značně urychlí, a navíc nám umožní si pojišťovací produkty srovnat, a to díky řadě dostupných online kalkulaček a srovnávačů pojištění.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Majetkové pojištění má význam. A není to pouze pojištění domu nebo bytu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*