Let balonem bude předčit vaše očekávání

Proletět se pomalu nad krásnou českou krajinou určitě láká většinu lidí. A proč ne? Vždyť nad těm nejatraktivnějšími oblastmi naší země se pořádají pravidelně lety balonem a vy se jich můžete zúčastnit také.

Krásy naší země z ptačí perspektivy

Letenky pro let balonem se prodávají celoročně a mohou se stát výjimečným dárkem pro blízkou osobu. Naše země je krásná, pestrá a zajímavá, ovšem z ptačí perspektivy ji zná málokdo. Vězte, že odnikud si krajinu lépe neprohlédnete, než z pomalu plujícího koše horkovzdušného balonu. Máte z letu balonem obavy? Určitě vás potěší, že jde o nejbezpečnější formu létání. A pokud netrpíte panickou hrůzou z výšek, určitě z vás strach brzo opadne a budete se jen kochat. Je to jeden z nejméně náročných adrenalinových zážitků, přitom patří k nejefektnějším.

Zážitek, na který nezapomenete

Zámky, hrady, kopce, louky, stráně, lesy, rybníky, řeky, přehrady, vesnice i města, let balonem umožní kochat se krásou české krajiny a hodina nebo delší vymezený čas vám utečou, ani nemrknete. Je dobré vyhradit si dostatek času, zážitek může zabrat i tři nebo čtyři hodiny, když počítáme přípravy, protože se musí počítat i s případným zdržením. Nejprve si poslechnete trochu teorie, balon se naplní horkým vzduchem, následuje start a vlastní let, po přistání nesmí chybět přípitek a obdržíte i pamětní list.

Letět balonem hned ráno? A proč ne?

Mezi nejpopulárnější lokality patří Posázaví, Pálava, Karlštejnsko, Křivoklátsko, Kokořínsko a Český Ráj, je jich ale daleko více. Proletět se můžete mnohdy i nad místem kde bydlíte. Záleží na vás, zda vás láká zavítat do vzdálenější oblasti ČR, nebo si chcete let balonem užít v blízkosti domova. Pro let balonem se vyplatí přivstat si. Proč? Příroda je ráno svěží a probouzí se pod příznivým úhlem slunečních paprsků, takže se můžete těšit na úchvatné scenérie i dobré podmínky pro focení. Navíc vám nebude takové horko, pokud se let bude konat v letních měsících.

 

 

 

 

Komentáře jsou zakázány