Komínové systémy a jejich základní kritéria výběru

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci domu, do které spadá výběr kvalitního komínového systému? Ač se výběr zdá složitý, opak je pravdou. Pokud se budete řídit jeho velmi jednoduchými pravidly, komín vyberete sami „raz dva“.

Uhlí nebo plyn?

Nejzákladnějším kritériem pro výběr komínu je druh paliva – to, čím budete topit. V dnešní době je možné topit mnoha způsoby – dřevem, uhlím nebo plynem. Komíny pro plynová paliva musí být vždy vybaveny kondenzační jímkou. Dalším důležitou částí je využití komínu – zda komín budete používat často nebo jen rekreačně (chaty, chalupy). Jakmile jsou tato kritéria určena, můžete si vybrat mezi několika druhy komínu (keramický, šamotový apod.), samozřejmě na každé užití se využívá jiný materiál.

Výška a průměr komínu

Komínové systémy a komíny se také řídí od průměru komínu a výškou umístění nad střechu. Průměry komínů na tuhá paliva se pohybují v rozmezí od 180 do 200 milimetrů. Každopádně zásadní je, aby byl zajištěn dostatečně vysoký tah, který díky klapce v koleně či rouře můžete regulovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak je to s instalací?

Na trhu najdete nespočet značek a druhů komínů, které jsou i nejsou vhodné pro stavbu svépomocí. Například komínové systémy Schiedel jsou vyrobeny i v keramické verzi, které jsou díky své konstrukci a přesnými návody na montáž určeny pro stavbu svépomocí. Samozřejmostí je dokonalé prostudování si přiložených materiálů, pokud se budete řídit stavebními postupy a bezpečností práce, práce půjde lehce od ruky.

Pozor na legislativu!

Každý komín musí být podle zákona transparentně označen a CE certifikován. Než jej uvedete do provozu, musí být provedena jeho revize. K tomu je potřeba kominík nebo revizní technik, který vám dá oprávnění uvést komín do provozu.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Komínové systémy a jejich základní kritéria výběru"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*