Jak hledat práci o Vánocích s Žirafa.cz

Žirafa.cz

Na svátky si většina lidí naordinuje relaxaci, klid, návštěvy rodiny, sledování TV pořadů. Co tak podívat se po práci? Mnoho lidí právě v období Vánoc zpohodlní a domnívá se, že je čas pozastavit hledání a začít opět v lednu. “To je však velký omyl, protože v lednu už mohou být zajímavá místa obsazená.” prozradila nám Martina Polanská z personální agentury Žirafa.cz . Komu se nelení – tomu se zelení a teď nemáme na mysli vánoční stromeček.

 

 

Hledat práci

Krok č. 1 – Vypracujte si značkový životopis

Rozhodně využijte více volna k vypracování své profesní značky. Přemýšlejte o tom, v čem jste jedineční, a co patří k vašim velkým plusům. Zapracujte na svém „značkovém“ životopisu a dejte si na něm skutečně záležet. Jen pouhý seznam pracovních pozic doplněný o pracovní náplň, o vás moc neprozradí. Napište tam vše, co se vám kdy podařilo, čeho jste dosáhli, vaše úspěchy a výsledky. Vše, co jste se doposud naučili a získali případně i různé certifikáty. Jakmile budete mít životopis opravdu připravený, odešlete jej zároveň se svými požadavky do ověřené personální agentury Žirafa.cz  na www.zirafa.cz .

Krok č. 2 – Sociální sítě

K důležitým profesním sítím se řadí například LinkedIn. Právě zde můžete narazit na zajímavé pracovní příležitosti. Je to prostor, kde lze budovat svou profesní značku a sbírat síť profesních kontaktů. Odmítat ho jen proto, že ho neznáte, by byla velká chyba. Postavte se všem výzvám čelem. “Zde můžete ve svém profilu využít informací ze svého nového životopisu a připsat veškeré své zásluhy.” dodává Martina Polanská z agentury Žirafa.cz . Nezapomínejte na reprezentativní fotografii. Zpočátku oslovte lidi, které znáte: spolužáky, kolegy, kamarády, zákazníky. Nezavrhujte ani průzkum dalších sociálních sítí.

Krok č. 3 – Když nejde Mohamed k hoře, musí hora za Mohamedem

Práce k vám sama nepřijde a musíte jít tomu sami naproti. Vytipujte si společnosti, kde byste chtěli pracovat. Většina z nich má své webové stránky, kde jsou nahoře různé rubriky – mezi nimi i „kariéra“. Mnohé firmy neinzerují, že hledají nové pracovní síly, protože si lidé tuto práci najdou sami. Jestliže vás baví práce s lidmi a poznávat nové možnosti, máte obchodního ducha, chuť budovat vlastní kariéru, dostatek energie a zdravý rozum pak vás bude kariéra zajímat a můžete zdarma využít služeb u osvědčené personální agentury Žirafa.cz .

 

 

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Jak hledat práci o Vánocích s Žirafa.cz"

Zanechte komentář