Docházkový systém nahradil papírovou evidenci docházky

Když jsem před patnácti lety jakožto absolventka vysoké školy pedagogické nastupovala do své první mateřinky jakožto vychovatelka, rozhodně bych nečekala, že se dočkám něčeho tak revolučního, jako je elektronický docházkový systém, který kromě samotné docházky dětí do zařízení kontroluje i platby školného, stravného a stav veškerých dětských kroužků, kterých se děti zúčastňují. Nejen já, ale i mí mladší kolegové žasnou nad tím, jak doba vyspěla a jak moc ušetřila práci nejednomu pedagogovi. Již žádné papírové zaznamenávání příchodů a odchodů dětí ze školky a již žádné zbytečné tabulky a papíry k zaznamenávání různých akcí, týkajících se svěřených dětí. A já si mohu od této administrativy konečně po dlouhé době odpočinout a nechat ji na softwaru.

Evidence docházky je naprosto jednoduchá

Samotná evidence docházky je absolutně jednoduchá. Její princip totiž spočívá v tom, že děti obdrží svou čipovou kartu a každé ráno si při svém příchodu do školky pípnou svůj příchod na čtečce k tomu určené. Pokud by navíc dítě provedlo více pokusu o pípnutí, systém všechny ostatní nahodilá přihlášení i odhlášení vyhodnotí jako nevyhovující. Nelze tak v žádném případě získat zkreslené výsledky příchodů a odchodů dětí. Děti navíc vlastní svou čipovou kartu, se kterou se učí zodpovědnosti a té si samozřejmě po právu váží. Cítí se s ní být dospělejšími a je pro ně velmi důležitá. My si poté data získaná za daný den vytiskneme a můžeme s nimi nadále pracovat dle našeho uvážení.

Docházkový software, který je promyšlený do detailů

Tento chytrý docházkový software je opravdu promyšlený do posledního možného detailu. Nejenže totiž sleduje docházku dětí do zařízení, ale má pod svými křídly i informace o rodičích dětí a jejich blízkých osobách. Má přehled o navštěvovaných kroužcích jedince a také o tom, kolik rodiče zaplatí daný měsíc za stravné či školné. Ve školce tak mají pedagogové i rodiče absolutní jistotu, že ví o svých svěřencích naprosto vše potřebné a to je to nejdůležitější.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Docházkový systém nahradil papírovou evidenci docházky"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*