Zdravé mlsání

Dokonce i zdravým způsobem se dá mlsat a získat tak pro tělo skutečně nejdůležitější živiny. Jedním takovým zdrojem jsou samotné mandle, které pochází z mandlovníku. V dnešní době je snad největším pěstitelem USA, ale nám to nijak nevadí, protože náš trh je poměrně dost dobře zásobený touto potravinou a to i v různých podobách. Běžně se neprodávají se skořápkou, ale již bez ní a mnohdy jsou zbavené i jejich hnědé slupky. Ačkoliv ani tu není problematické odstranit během chvíle za pomoci horké lázně. Co všechno tyto plody obsahují, je až neuvěřitelné. Vlákninu, bílkoviny, mononenasycené mastné kyseliny, vitamín E, mangan, hořčík, fosfor a mnohé další. Mají poměrně nízkou hladinu sacharidů a jsou vhodné i při redukční dietě.

Jsou zdrojem antioxidantů a hořčíku

To je přesně to, co naše tělo potřebuje pro zdravý vývoj. Jsme neustále vystaveni stresu, který možná ani nevnímáme, ale naše tělo ho zaregistruje ihned. Ten je ale příčinou vzniku různého onemocnění a tak je třeba se mu vyhýbat a to pořádným obloukem. Nicméně právě ta hnědá slupka obsahuje velmi silné množství antioxidantů a tak je ideální je konzumovat s ní. Také je důležité si připomenout obsah hořčíku, protože lidé běžně trpí jeho nedostatkem. Když ho budeme mít dostatečné množství v těle, tak můžeme velmi pozitivně ovlivnit průběh metabolického syndromu a zasáhnout tak do rozvoje cukrovky nebo dokonce předcházet jejímu vzniku. Přirozeně ovlivňuje i další činnosti, jako úprava krevního tlaku, snížení hladiny špatného cholesterolu a mnohé další.

Kvalitní mandle 

Zakoupit si tyto sušené plody není problém, protože jsou v podstatě běžně dostupné. Pokud ovšem chceme mít naprostou jistotu kvality, poté bude lepší se zaměřit na specializované obchody, kde jsou například v nabídce mandle Naklíčeno v různém balení. Vzhledem k tomu že jsou dobré nejen na mlsání, ale klidně na další výrobu či pečení, tak se vyplatí si zakoupit větší balení, abychom jich měli doma dostatek mandlí ihned po ruce. Výborné jsou například i na výrobu rostlinného nápoje, který je ideální na překyselený žaludek. 

Přidej komentář jako první k "Zdravé mlsání"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*