Šperk jako dokonalý vánoční dárek

Proč darovat šperk?

Šperk je hodnotný dar a znamená, že vám na dané osobě opravdu záleží a že pro ni chcete to nejlepší. Pokud je šperk vyrobený z drahého kovu a obdarovaná se o něj bude dobře starat, vydrží opravdu dlouho a může se klidně stát takovým malým pokladem, který bude navždy připomínat tyto společně strávené vánoční okamžiky. Můžete si pohrát se symbolikou šperků, věnovat například šperk ve tvaru srdce, květiny, symbolu nekonečna a nechat tak šperk promluvit za vás. Každému drahokamu je přisuzovaná jiná vlastnost, i to můžete vzít při výběru vánočního dárku v potaz.

šperk

Z jakého kovu šperk vybrat?

Stříbrné šperky

Pokud nemáte velký rozpočet a nechcete za dárek utratit horentní sumy, zvolte kategorii stříbrných šperků. Stříbro je elegantní kov, působí neutrálně, a tak v jeho přítomnosti ještě více vyniknou drahé kameny. Stříbrné náušnice s perlami jsou krásným dárkem pro ženu každého věku. Pro mladší dívku můžete vybrat šperk s nějakým roztomilým motivem – květinky, motýlci, nebo srdíčka, stříbro vám poskytne nekonečné možnosti. Pokud vybíráte šperk pro kamarádku, můžete nadělit stejný kousek jí i sobě, aby vám tyto doplňky připomínaly, že jste nerozlučná dvojka.

Zlaté šperky

Šperky ze zlata jsou prostě klasikou. Máte na výběr ze tří druhů/odstínů zlata, takže zkuste předem zjistit, kterému dává obdarovaná přednost. Pokud se žena ráda zdobí zlatými prsteny, určitě jí uděláte radost dalším přírůstkem do sbírky. Jen u prstenu pozor na velikost, tu byste měli mít alespoň rámcově zjištěnou. Jestli si nejste velikostí prstenu jistí, raději vyberte třeba náušnice nebo zlatý náhrdelník.

Platinové šperky

Platina je vzácný a jedinečný kov. Je to materiál, který je ze všech kovů nejodolnější a je to symbol stálosti a dokonalosti. Metalicky bílá platina, to je závan luxusu, proto je nejčastěji osazována především diamanty. Diamantový náhrdelník z platiny je nadčasový šperk. Pokud je minimalistický, bude se hodit k nošení do kanceláře i na ples.

šperk

Přírodní nebo vytvořený drahokam?

Stříbrné, zlaté i platinové šperky mohou být osazeny drahokamy. Ty se používají buď přírodní, které jsou dražší, nebo laboratorně vytvořené, které se osazují spíše do stříbra a nejsou tak finančně náročné. Stříbrný či zlatý přívěsek stejného tvaru a se stejným drahokamem může být pak cenově značně rozdílný, i když si je na první pohled bílé zlato se stříbrem k nerozeznání podobné.

Ať už se chystáte darovat jemný stříbrný náramek nebo luxusní kolekci zlatých šperků vykládaných diamanty, vždy respektujte osobnost obdarované ženy. Šperk vybírejte tak, aby se jí opravdu hodil a nosila ho ráda a s láskou. Nakonec vlastně nezáleží ani tak na tom, kolik za šperk utratíte, ale důležité je, že jste si na danou osobu vzpomněli a rozhodli jste se jí udělat radost dárkem věnovaným od srdce.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz