Proč jezdit CNG automobilem? Protože i Honza Vančura na něj nedá dopustit!

Honza Vančura – frontman a nadaný zpěvák hudební skupiny Plavci – není jen miláček fanoušků či šikovný umělec, ale i vášnivý a nyní i testovací řidič automobilu s pohonem na zemní plyn. V současné době během svého koncertního turné testuje automobil s pohonem na zemní plyn – CNG.

Na projektu Honza spolupracuje s Pražskou plynárenskou, která mu v rámci testování ochotně zapůjčila jeden z vozů ze své CNG autopůjčovny. Ta je v provozu již od roku 2007 a jak uvádí její předseda pan Ing. Pavel Janeček, slouží především pro řidiče, kteří projevili zájem o využití zemního plynu v dopravě. Chtějí-li si CNG vozy vyzkoušet na vlastní kůži, jsou pro ně brány půjčovny otevřené a možná byť jediná jízda jim dá impuls k tomu, aby si takové vozidlo pořídili natrvalo. Ing. Pavel Janeček ještě dodává, že i v tom jim budou nápomocní, neboť jim budou ve spolupráci s partnery schopni zajistit na nákup nového vozu slevu ve výši až 35% – a takové nabídce snad ani nejde odolat.

Co bylo impulsem k projektu?

Pražská plynárenská CNG vozy

 

Možná si pohráváte s otázkou, proč se společnost Pražská plynárenská rozhodla spolupracovat právě s Honzou Vančurou. Odpověď je jednoduchá: Honzovy řidičské schopnosti a praxe, kterou se rozhodně nemůže pyšnit jen tak někdo. Zpěvák skupiny Plavci jezdí již od roku 1966 a až do dnešního dne stihl ujet těžko uvěřitelné 3 miliony kilometrů. Svou nejdelší cestu datuje ke konci 80. let, kdy se vydal za svou kamarádkou do krásného Řecka. Nejenže si tuto cestu spojil jak s výletem, tak i s ideální příležitostí, jak poznat krásy této země, ale zároveň si udělal menší dovolenou – domů se vrátil až po měsíci a s obdivuhodnými 5 500 kilometry v zádech.

S CNG vozem jezdíte prakticky za hubičku

Nejednoho potencionálního zájemce o koupi vozidla s pohonem na zemní plyn jistě zajímají především náklady s tím spojené. Sám Honza na zjištění o nákladech na jízdu vzpomíná s úsměvem. Vzhledem k tomu, že momentálně koncertuje po celé České republice a za jeden týden zvládne ujet až 900 kilometrů, se není čemu divit, že jeho obavy, zda takové cestování nevyjde příliš draho, byly v první chvíli na místě. Po zjištění skutečnosti, že jej jeden kilometr vyjde na něco málo přes 1Kč šly všechny obavy stranou a Honza si mohl cestování za svými fanoušky užívat daleko více.

Jak je to s doplňováním paliva?

Ačkoli je jízda v CNG vozidle podstatně méně náročná na finance, přeci jen tu a tam musíte doplnit palivo. Kdo řídí auta na klasické pohonné hmoty, nedělá si s doplňováním sebemenší starosti, neboť benzinky jsou prakticky na každém kroku. I z tohoto směru hlodala Honzovi v hlavě myšlenka, zda někde během cesty z města do města nezažije hororovou scénu jako z nějakého špatného filmu, kdy by byl nucen zastavit v půli trasy bez možnosti doplnit si do auta plyn. I v tomto případě šly starosti za hlavu, neboť nyní je v České republice 90 veřejně dostupných plnících CNG stanic, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 100 kilometrů. Dodáme, že CNG vozidla mají dojezd minimálně 250 kilometrů.

Ani v případě, kdy během jízdy zapomenete zastavit a palivo doplnit, se nemusíte strachovat, že se nedostanete ze startu do cíle. Ve chvíli, kdy ve vozidle dojde zemní plyn, vás palubní počítač upozorní, že nyní čerpá z benzinové nádrže. CNG vozidla mají kromě nádrže na zemní plyn i nádrž na klasický benzin, což vám dává jistotu, že dojedete tam, kam potřebujete. A kdo ví, možná se během zastavení z důvodu doplnění paliva budete divit stejně jako Honza Vančura v Brně, kdy byl dokonce nucen stát několik minut ve frontě. Zájem o automobily s pohonem na zemní plyn totiž nezastavitelně roste!

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Proč jezdit CNG automobilem? Protože i Honza Vančura na něj nedá dopustit!"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*