Kontokorent od České spořitelny

Kontokorentní úvěr je jednoduchá forma půjčky, která je navázána na běžný účet. Umožňuje čerpat stanovený finanční limit takzvaně do mínusu. Díky kontokorentu si člověk nemusí hlídat drobné “přestřelení” ve svých finančních výdajích. Nabízí ho v podstatě každá banka. Podmínky se však mohou v mnohém lišit. Jak je na tom kontokorent u České spořitelny?

Česká spořitelna je banka s nejdelším působením na českém trhu. Se svými 4,67 miliony klientů patří jednoznačně k těm nejvíce využívaným bankovním institucím v České republice. Nabízí standardní finanční produkty – půjčky, hypotéky, možnosti pojištění i spořící programy. Samozřejmostí je vedení a správa bankovních účtů. A právě těch se kontokorent týká.

TIP: Jak poznat podle čísla účtu, o kterou banku se jedná? Velmi jednoduše, pomůže tzv. kód banky.

Jak si sjednat kontokorent u České spořitelny?

Kontokorent České spořitelny není automatickým doplňkem běžného účtu. Vždy je potřeba o něj zažádat – a nikoliv jen při zakládání účtu, ale i kdykoliv poté. Sjednání probíhá prostřednictvím:

  • osobní schůzky na kterékoliv pobočce České spořitelny
  • klientské telefonní linky
  • on-line systému Servis 24 nebo novějšího George.

Výše kontokorentního limitu se u České spořitelny sjednává od 1 000 Kč do 100 000 Kč. K žádosti o kontokorent potřebuje stávající klient jen platný doklad totožnosti. Nový zákazník bude kromě toho potřebovat také doklad o příjmu. Tím může být:

  • potvrzení od zaměstnavatele nebo
  • 3 poslední výpisy z účtu, na který chodí plat.

Důležitá podmínka

Česká spořitelna, stejně jako jiní poskytovatelé kontokorentního úvěru, vyžaduje mít konto v plusu alespoň 1x ročně. Není potřeba proto hlídat každý měsíc své příjmy a výdaje. Nicméně mít kontrolu nad svým účtem a svými penězi je prevencí před možnými finančními problémy a nechtěným zadlužením.

Kolik kontokorent stojí?

Roční úroková sazba je u kontokorentu České spořitelny v porovnání s ostatními bankami nejnižší. Dosahuje výše 18,9 %. Úrok se platí vždy jen z přečerpané částky, nikoliv z maximálního možného limitu kontokorentu.

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Kontokorent od České spořitelny"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*