Klimatizace může způsobit zdravotní potíže

Klimatizace nám účinně pomáhá překonat ta největší vedra. Víte však, že může způsobit rýmu, pocity suchého nosu nebo dokonce angínu?

Klimatizace a suchost v nose

Klimatizace je skvělým pomocníkem v horkých dnech, nicméně pokud je špatně nastavena, můžete mít stále pocit suchého nosu, svědění, pálení nebo se může objevit rýma. Méně odolní jedinci nezřídka onemocní také angínou.

Málokdo totiž dodržuje správné nastavení teploty na klimatizaci, kdy by rozdíl mezi teplotou venku a vzduchem v chlazeném prostoru neměl být vyšší než 5 stupňů Celsia.

Čím je tepleji, tím jednodušeji díky klimatizaci nastydnete. Viry se snadno udrží v nose, kde je suchá sliznice nosu. Potrápit vás může virová, infekční a alergická rýma. Řešením je použití tixotropního nosního spreje, který je skvělou prevencí i způsobem léčby rýmy. Obsahuje celou řadu přírodních olejů, které na sliznici působí velmi blahodárně, okamžitě ji zklidňuje a zmírňuje otoky, rovněž je vhodné zvýšit přísun vitaminu C a dostatečně pít, pokud rýma nezmizí do 14 dnů, raději vyhledejte lékaře. Šanci nemá ani alergická rýma, která nás trápí často po celý rok. Klimatizace může zhoršit i projevy alergie a i v tomto případě je možné aplikovat nosní sprej Nozitix. Je vhodný pro děti i dospělé, pro použití jako léčba i prevence.

Rýmě z klimatizace lze předejít

Chcete-li se rýmě a dalším zdravotním komplikacím vyhnout, pak je potřeba klimatizaci správně nastavit, pravidelně ji čistit a udržovat ji v hygienicky přijatelném stavu. Vzduch nenechávejte foukat na sebe, vhodné je pak klimatizovanou místnost občas vyvětrat. Trpíte-li astmatem, chronickými dýchacími potížemi a oslabenou imunitou, je lepší klimatizaci nepoužívat vůbec.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Brilante.cz

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz