Kde bude Bitcoin za 100 let?

Bude Bitcoin v budoucnosti cennější než kufr plný zlata, a nebo navždy zmizí v propadlišti dějin? To nejspíš ukáže pouze čas. Názory na budoucnost nejpopulárnější kryptoměny se totiž značně různí. Jedna část odborníků tvrdí, že Bitcoin je jeden z největších podvodů v dějinách a jiní zas, že je to exkluzivní příležitost na investiční zhodnocení.

Robert Shiller, který je laureátem Nobelovy ceny, přirovnal aktuální kryptoměnové šílenství, konkrétně Bitcoin, k situaci kdy v 16. století zachvátila Evropu tulipánová mánie. Tulipánová mánie, nebo-li horečka je synonymum pro jednu z největších investičních bublin historie. Nejhorší dopad měla Tulipánová horečka v Nizozemsku, kde se vzácné tulipánové cibulky směňovali i za domy.

Z ceny 1 gulden se hodnota tulipánové cibulky zvýšila až na 10 000 guldenů, což byla právě hodnota městského domu. Po roce 1637 ovšem nabídka převýšila poptávku a ceny tulipánů šly strmě dolů. Mnoho lidí tak zbankrotovalo a do krize se dostala celá nizozemská ekonomika. Zajímavostí je, že například i slavný malíř Rembrandt musel kvůli ztrátám způsobeným investicemi do tulipánových cibulek po krachu prodat vlastní dům.

Podobnost s tulipány má tedy kryptoměna Bitcoin velice podobnou, tedy až do fáze prasknutí bubliny. Tento čas ještě u Bitcoinu nenastal.  Otázkou ovšem je jestli se v současnosti nenacházíme pouze ve známé pasti na býky, která se na investiční křivce nachází těsně před pádem do propasti.

Narozdíl od tulipánů by se ovšem podle analytika Toma Leeho ze společnosti Fundstrat dal přirovnat spíše ke zlatu. Bitcoin bude totiž za několik let zcela vytěžen, protože počet mincí je omezen na 21 milionů. Veškeré BTC mince by měly být vytěženy přibližně do roku 2150.

Lee předpovídá růst ceny Bitcoinu až ke 125 tisícům dolarů už v roce 2022 a sám několikrát vysvětloval, že mírný propad Bitcoinu až pod hranici 10 tisíc dolarů za jednu minci,  je z hlediska nákupu pravděpodobně nejlepší investiční příležitost pro letošní rok 2018.

Ať už tu kryptoměna s názvem Bitcoin bude i za sto let, nebo jí nahradí jiná lépe použitelná kryptoměna, případně se  časem ukáže, že kryptoměny byla naprosto slepá ulička a v budoucnosti se vůbec využívat nebudou, je právě BTC tím, co hýbe v tomto desetiletí světem. Neexistuje snad nikdo, kdo by tuto kryptoměnu neznal alespoň podle názvu.

O kryptoměnách se bude mluvit minimálně ještě několik let a Bitcoin nejspíše ještě neřekl poslední slovo. Vysoká volatilita, která je leckdy investory přirovnávána až k jistému druhu hazardu, nic nemění na tom, že se na investování do Bitcoinu dá (dalo) velmi zbohatnout. Ovšem pokud se vlak s kryptoměnami pořítí dolů ze srázu, nejspíše už nebude čas z něho vyskočit.

PRwebs na Facebooku

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Přidej komentář jako první k "Kde bude Bitcoin za 100 let?"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


sixteen − 8 =