Galerie Praha – Jak prodat svůj obraz

Jste majitelem jednoho či více obrazů, které chcete z nějakých důvodů prodat? Existuje nemalé množství sběratelů, kteří by měli s největší pravděpodobností zájem, ale jste si jistí, že za něj dostanete skutečné adekvátní odměnu? Prodej obrazů je pro zkušené nejspíš hračkou, ale laik může snadno naletět. Jak tedy prodat obraz tak, abyste za něj získali, co nejvíce peněz?

Prodej obrazů svěřte odborníkům

Pokud si troufáte s rukou na srdci sami sebe označit za odborníka v tomto směru a znáte větší počet movitých lidí, můžete sami uspořádat výstavní galerii a obrazy tak zkusit nabídnout. Nutno podotknout, že vás to vyjde poměrně draho. Přitom nemáte žádnou jistotu, že prodej proběhne hladce a nákup se uskuteční. Na takovou soukromou akci je potřeba nejen obrazy zajistit proti krádeži, poškození, ale sehnat i správné místo a rozeslat hromadu pozvánek. Také budete muset zjistit, o jaký druh uměleckého díla se jedná. S vědomím, že jde o obraz, který je bezesporu krásný, si nevystačíte.

Alt Rudolf von - Pohled na Pražský hrad

Prodej obrazů co vše musíte o obrazu vědět

Je nutné znát techniku malby a autora. Pokud je autor neznámý, odhadnout stáří a dobu, ze které obraz pochází. V takovém případě je nejlepší volbou obrátit se na odhad obrazů, kde vám velmi rádi poskytnou poradenství a obraz ocení. Tím však ještě stále nemáte vyhráno. Znáte sice cenu, ale musíte sehnat kupce. Možná, že už vám nyní vyskakuje z tohoto procesu pot na čele. Prodej obrazů lze uskutečnit několika způsoby. Jednak se dají prodat v exkluzívní aukci, komisním prodeji nebo ihned za hotovost. Jestliže však příliš nespěcháte a uvítáte možnost, že získáte větší částku, nabídněte ho do aukce obrazů. Může se stát, že tímto způsobem získáte za váš obraz mnohem větší částku, než jste si původně mysleli.

Prodej obrazů

galerie kodl image interier

O autorovi

info@press-media.cz
Tiskové zprávy Vám vydá Press Media - info@press-media.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*