Brigády na letní měsíce

Jednou z možností, jak zaměstnat sezónní pracovníky, je agenturní zaměstnávání. Jeho principem pak je postup, kdy pracovník s agenturou uzavře pracovní smlouvu nebo dohodu o pracovní činnosti s vybranou agenturou. Pracovní agentura se pak zavazuje pracovníka dočasně umístit k práci u jiného zaměstnavatele. Ten si pronajímá zaměstnance podle dohody s agenturou a nemusí přitom sám uzavírat s danou osobou pracovní poměr. Nabídku brigád naleznete na www.nejlepsibrigady.cz

Brigády na prázdniny

Důvodem, proč je tento způsob zaměstnávání tak oblíbený je flexibilita při ukončení pracovního poměru. Brigádníky si je možné najmout například v období prázdnin, kdy máte nedostatek kmenových zaměstnanců. Rozvázání tohoto pracovního poměru je pak velmi jednoduché.

Agenturní zaměstnávání má své výhody

Zaměstnanci agentury jsou možnou rezervou, která firmě pomáhá poměrně levně a rychle snížit, či naopak zvýšit pracovní síly podle aktuální potřeby. Mezi oblíbené brigády patří například doplňování zboží, které dělají nejčastěji ženy na mateřské a studenti.

Brigády a jejich nabídka

Zaměstnavatel neplatí odvody pojistného a daně, nemusí se zabývat složitou administrativou, potřebné zaměstnance mu rychle dodá vybraná agentura. Pro brigádníka má tato práce ihned také řadu výhod, především má nárok na stejné pracovní i mzdové podmínky jako stálí zaměstnanci, kteří pracují na stejné pozici. Zákony nestanovují a ani neupravují, kolik může mít zaměstnavatel ve firmě brigádníků. Toto omezení může mít zakotveno v kolektivní smlouvě, kdy si může určit hranici poměru mezi stálými pracovníky a agenturními zaměstnanci.

Brigády

Brigády

Mezi nejvíce hledané agenturní zaměstnance patří pozice doplňování zboží, ostraha objektů, administrativní pracovníci, pracovníci na výrobní linky, pracovníci úklidu, v sezóně sběrači ovoce, zeleniny nebo vína a chmelu.