Podnikání mezi výměnou plínek? Proč ne!

Narození dítěte rodičům obvykle totálně otočí celý život. První týdny se hlavně maminky moc nevyspí a koncentrují se jen a jen na miminko. V podstatě se zastaví i společenský život rodiny a veškerá komunikace s přáteli se koncentruje opět výhradně na děti.

Ale stačí několik měsíců a z péče o miminko se stane určitá rutina, většina rodičů si najde systém práce a třeba se i začne poohlížet po nějakém novém lidském i finančním impulsu. Ať už zůstane s potomkem doma maminka či tatínek, ani na rodičovské dovolené nemusí rezignovat na svou seberealizaci. Proč třeba nezačít podnikat?

Dítě samozřejmě zůstane na prvním místě, ale existuje řada příležitostí, jak pracovat z domova a při tom si příjemně vylepšit rodinný rozpočet.  Vyřízení živnostenského listu nebo zřízení společnosti s ručením omezeným je dnes velmi jednoduché a není to ani drahé. Otázkou ale je, do jakého podnikání se pustit.

Podnikejte na rodičovské dovolené

Proč nepomoci i jiným rodičům na rodičovské dovolené a neinspirovat je k tomu, aby začali také něco dělat s tím, že vy jejich výrobky prodáte? Jedna kamarádka třeba skvěle plete svetry, jiná vyrábí originální šperky a manžel sousedky se zase baví výrobou krásných dřevěných rámečků na fotky. Domluvte se s nimi a máte základ sortimentu pro internetový obchod – e-shop.

Ten už si nemusíte nechat složitě programovat na zakázku, ani se školit v IT oboru, ale můžete si ho vytvořit na základě již hotového a vyzkoušeného systému. Dostanete softwarové řešení, které si přizpůsobíte svým potřebám. Přesně takové, jaké vám nabízí například Shoptet. Tvorba e-shopu tak není žádným problémem ani v krátkých chvilkách mezi procházkami, krmením a uspáváním dítěte.

E-shop si ani nemusíte rovnou kupovat, ale jak software, tak i své obchodní schopnosti si můžete vyzkoušet díky pronájmu. Pronájem e-shopu je právě pro rodiče ideálním řešením, protože se tak minimalizují počáteční náklady. Díky nabídce Shoptet získáte svůj e-shop zdarma a jeho dokončení přesně podle potřeb vašeho podnikání bude díky intuitivní administraci velmi snadné.

Ale ani e-shop levně, dokonce ani tři, čtyři různé internetové obchody nemusí někdy stačit, když se vaše podnikání pořádně rozjede. Třeba zjistíte, že si vaši zákazníci chtějí zboží prověřit a doslova osahat. I pro takovou situaci nabízí společnost Shoptet připravené softwarové řešení – správu kamenné prodejny, kterou získáte bez nutnosti instalace, velkých vstupních investic i bez speciálního hardwaru.Součástí systému je i řešení EET pokladny, kterou firma nabízí také pro e-shop. Pokladna EET nemusí být pro rozjezd vašeho podnikání překážkou, když si necháte poradit od specialistů. Pokladní systém Shoptet je připravený na to, aby vám pomohl s vaším podnikáním, ať už budete podnikat jen online, nebo se svým zákazníkům budete moci dívat přímo do očí.