Darujte zážitek na celý život: let balonem

Let balonem

Let balonem patří k nejoriginálnějším zážitkovým dárkům. Hodí se k obdarování kohokoliv, komu chcete udělat velkou radost a překvapit jej něčím hodnotným. Hodí se třeba pro novomanžele nebo jako pozornost k výročí. Svět z ptačí perspektivy je nádherný a z koše balonu si jej vychutnáte mnohem lépe, než z letadla.

Co vědět předem

V den letu si vyhraďte dostatek času. Příprava na let balonem zabere nějakou dobu, musíte se seznámit se základními pravidly, a než se balon nafoukne, dozvíte se něco o tomto typu létání. Věděli jste, že je horkovzdušný balon ze všech dopravních prostředků nejbezpečnější? Založen je na velmi jednoduchém principu a běžně neselhává. Dopředu se ale nijak složitě připravovat nemusíte a vše potřebné se dozvíte až na místě odletu. Jen dbejte na vhodné oblečení a obuv, aby vám bylo pohodlně a příjemně. Vhodné je spíše sportovní oblečení a obuv.

Let balonem

Let balonem

Jak probíhá let balonem?

Spolu s piloty vyndáte koš, plynové lahve a hořáky, vše se zkontroluje a rozloží na prostranství určeném ke vzletu. K nafouknutí balonu se využívá horký vzduch tvořený výkonnými hořáky. Samotný let balonem trvá hodinu nebo déle. Prvotní obavy při startu se brzy změní v euforii. Vzlet probíhá směrem po větru. Piloti musí mít osvědčení a certifikát. U zavedených společností se není čeho bát. Piloti mají dostatek zkušeností a k létání se používají nejmodernější balony. Vyhlídkový let vás vynese do výšky 500 až 700 metrů, někdy i více. Ke konci se pohybujete nad vrcholky stromů a následuje hladké přistání.

Jakou lokalitu zvolit pro let balonem

Pro let balonem se volí hlavně atraktivní lokality ČR jako Karlštejnsko, Křivoklátsko, Pálava, Český Ráj, historická města a malebné kopce, také okolí velkých měst. Zážitek ve formě letu balonem se dá zakoupit jako poukaz s delší platností a obdarovaný si sám může vybrat, kdy poletí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Komentáře jsou zakázány